3907-124853-1.jpg

3907-124854-12.jpg VESZPREM.  Marian Cozma a fost declarat, post-mortem, cetăţean de onoare al oraşului. Decoraţia a fost primită de tatăl handbalistului, Petre Cozma.

3907-124854-12.jpg SZEGED.  Cortegiul funerar a plecat spre Szeged, unde aproximativ 500 de suporteri şi-au luat rămas bun de la handbalistul român.

3907-124854-12.jpg NĂDLAC.  Aici a fost oficiată o slujbă religioasă, familia sportivului fiind întâmpinată de sute de persoane, printre care şi reprezentanţi ai autorităţilor.

3907-124854-12.jpg ARAD.  Cortegiul, având un antemergător, a pornit apoi spre Arad, iar pe întregul traseu, de aproximativ 45 de kilometri, pe marginea DN7, au fost oprite maşini, în timp ce în localităţile prin care a trecut, Nădlac şi Pecica, sute de oameni au aplaudat şi au aruncat flori.

3907-124854-12.jpg DEVA.  A fost aşteptat de 500 de oameni, care au adus flori şi au aprins lumânări. Autorităţile locale l-au întâmpinat pe tatăl sportivului, exprimându-şi condoleanţele.

3907-124854-12.jpg SIBIU.  3.000 de persoane au întâmpinat, în faţa Sălii Sporturilor “Transilvania” din Sibiu, cortegiul funerar al lui Marian Cozma, participând apoi la o slujbă religioasă ţinută de Arhiepiscopul Sibiului, Andrei Făgărăşanul.

3907-124854-12.jpg RM. VÂLCEA.  Tatăl handbalistului Marian Cozma, Petre Cozma, a primit un tricou al echipei Oltchim din partea internaţionalului Bogdan Voina. Cei prezenţi în faţa Sălii Polivalente au aplaudat şi au scandat “Te vom iubi mereu”.

3907-124854-12.jpg PITEŞTI.  Peste 2.000 de persoane au întâmpinat cortegiul funerar, în jurul orei 0.50, în faţa Sălii Sporturilor. Galeria lui FC Argeş a afişat un banner: “Pentru un munte de om, o mare de lacrimi”.

3907-124854-12.jpg BUCUREŞTI.  Trupul neînsufleţit al handbalistului Marian Cozma a ajuns în casa părintească din cartierul Tei, în jurul orei 3.00. Sicriul a fost purtat de la maşina mortuară până în casă de colegii de la echipa naţională.

CITEŞTE ŞI ARTICOLELE:

Luase licenţa cu 10!

«Ne-am fi logodit de Paşte»

«De ce să mai trăiesc fără el?»

«Românul a murit în locul rivalului meu»

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.