'E un rezultat echitabil'Antrenorul Rapidului, Razvan Lucescu, a afirmat ca scorul de 1-1 il considera ca fiind just, dupa desfasurarea “ostilitatilor” din teren.

Lucescu jr. a analizat partida Rapid – Steaua, declarand ca prima repriza a fost dominata de oaspeti, in timp ce in cea de-a doua “elevii” sai si-au revenit, dupa ce au fost imbarbatati la vestiar.

“Steaua are un usor avantaj, dar acesta poate fi anulat in retur, tinand cont de faptul ca adversarii nostri au avut jocuri mai slabe pe teren propriu”, a declarat Razvan Lucescu,  in cadrul conferintei de presa de la finalul jocului. Tehnicianul a mai completat: “Din punctul meu de vedere, a fost un meci cu doua reprize total diferite. Prima a inceput prost pentru noi, primind gol in minutul 4. Din acel moment nu am mai stiut sa jucam fotbal, iar Steaua a controlat ostilitatile. Dupa pauza insa, am vazut un Rapid mai determinat, fara teama si am meritat sa egalam”.

Lucescu jr. a dezvaluit faptul ca la pauza le-a spus jucatorilor ca mai sunt trei reprize in care calificarea se joaca  si ca nimic nu este pierdut la 0-1. “Poate ca noi am fost mai speriati si ne-am pierdut putin dupa primirea golului. Parerea mea? Este un rezultat echitabil, dar prima sansa apartine Stelei”, a incheiat el.

Prima reacție a Anamariei Prodan, după ce Laurențiu Reghecampf a anunțat că divorțează
BOMBĂ! Andreea Tonciu a reacționat după ce Reghe a zis că divorțează. Acum TOTUL E CLAR!
Surse: Incident între Anamaria Prodan şi Laurenţiu Reghecampf. Antrenorul a anunţat la 112 că îi este teamă să nu îşi facă singură rău
Horoscop 19 iunie 2021. Săgetătorii au nevoie de echilibru, de răbdare și de toleranță în familie
Reacția UEFA după ce Cristiano Ronaldo și alți fotbaliști au luat sticlele de pe masă. Ce se va întâmpla cu jucătorii care vor repeta acest gest
Inventatorul vaccinului anti-COVID a murit în condiţii misterioase! Descoperire despre vaccin
Sărbătorește încrederea în tine și respectul pentru mediu cu noua colecție sustenabilă de costume de baie H&M (PUBLICITATE)