În finala Cupei Germaniei s-a calificat deja Eintracht Frankfurt. Bayern o conduce pe Dortmund, în a doua semifinală
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

În finala Cupei Germaniei, Frankfurt – Dortmund. Borussia a trecut de Bayern, în a doua semifinală / VIDEO

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Miercuri, 26 aprilie 2017, 23:58

În finala Cupei Germaniei s-a calificat deja Eintracht Frankfurt. A doua semifinală, Bayern - Dortmund, este miercuri.

ACTUALIZARE 23.3o. Bayern – Dortmund 2-3 / VIDEO

Eintracht Frankfurt s-a calificat în finala Cupei Germaniei, după ce a eliminat-o pe Borussia Mönchengladbach la loviturile de departajare (7-6).

Eintracht Frankfurt a deschis scorul în minutul 15 prin Tawatha în deplasarea de la Mönchengladbach. Gazdele au revenit chiar înainte de pauză. Hofmann a egalat și a stabilit scorul primelor 120 de minute.

VIDEO, AICI.

Frankfurt s-a calificat după 16 lovituri de departajare, scor 8-7 la general, și o va întâlni în finala Cupei Germaniei pe câștigătoarea meciului dintre Bayern Munchen și Borussia Dortmund. partidă care se va juca azi.

FOTO Noua cucerire a lui Ion Ion Țiriac e amețitoare! Cu ce star se iubește, după Ileana Lazariuc
Klaus Iohannis, surprins cu ALTĂ femeie la Ziua Marinei. Cine e bruneta cu care a defilat azi, de Sfântă Mărie. Unde e Carmen?!