Fotbalistul croat Bruno Boban a murit în timpul meciului. Imagini nerecomandate persoanelor sensibile. La câteva zile după decesul italianului Davide Astori, fostul căpitan al Fiorentinei, moartea lovește din nou în fotbal. S-a întâmplat în liga a treia din Croația.

A fost vorba despre o moarte subită. Încă una. După ce i-a pasat mingea unui coleg, Bruno Boban, atacant la formația Marsonia, s-a prăbușit pe gazon. Era în timpul jocului cu Pozega Slavonja, contând pentru a treia divizie din Croația.

Arbitrul a chemat imediat medicul, iar jucătorii l-au înconjurat stupefiați pe Boban. Jucătorului în vârstă de 25 de ani i-a fost aplicat un masaj cardiac, apoi a fost dus în Ambulanță.

Evenimentele care trebuiau să ducă la salvarea vieții lui Boban au durat 45 de minute, relatează ziariștii croați. Nu s-a putut face nimic pentru Boban, care aduce aminte de tragedii precum Feher sau Ekeng.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.