Inter Milano a câştigat cu 4-3 în Liga Campionilor, împotriva lui Tottenham, englezii reuşind să înscrie de trei ori în inferioritate numerică, după ieşirea lui Chivu de pe teren.

Campioana Europei a arătat două feţe în partida cu Tottenham. După o primă repriză în care a marcat patru goluri, Inter a tremurat serios în finalul meciului. Galezul Gareth Bale, pe care mulţi îl văd ca urmaşul lui Giggs, a marcat de trei ori. Reuşita englezilor este cu atât mai meritorie, cu cât jucau cu un om mai puţin pe teren încă din minutul 8, Gomez fiind eliminat pentru un fault în careu.

Toate golurile lui Bale au venit după ce Chivu a fost schimbat. Întrebat de ce l-a scos pe Chivu în minutul 61, antrenorul Rafa Benitez a explicat la conferinţa de presă că fundaşul român a acuzat dureri la gambă. Cel mai probabil, căpitanul “tricolorilor” nu va lipsi, duminică, de la meciul cu Sampdoria din campionat.

Dezvăluirile lui Giovanni Becali din spatele gratiilor: „La închisoare eram ...
S-a aflat TOT! De ce a fost ucis Emi Pian. Nu din cauza unei datorii la barbut. Ce s-a întâmplat în Ploiești
Horoscop 13 august 2020. Capricornii aplică o lovitură gravă unei relații cu cineva din interiorul familiei