Supranumit ”Regele”, Hagi a spus despre Halep: „Cu performanţa Simonei Halep începem să ne obişnuim. Când vorbim despre ea văd că zâmbim, ne cade bine. Bravo ei, felicitări! E un exemplu pozitiv. E o sportivă mare”, a declarat fostul internațional român de fotbal.

Întrebat dacă Simona Halep o poate învinge pe Serena Williams, numărul 1 mondial, Hagi a răspuns: „Nimeni nu e invincibil. Şi Barcelona era la un moment dat invincibilă şi s-au găsit modalităţi de a o învinge. Serena e o sportivă puternică. Joacă un tenis bun. Acum nu mă pricep eu foarte bine la tenis, dar cred că în acest sport contează foarte mult serviciul şi forţa. Când e în forţă maximă e greu să o baţi. Dar nici ea nu e de nebătut”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.