Golurile echipei lui Goian au fost marcate de Gianniotas (dublă) și Sankare.

Fundașul celor de la PAOK, Răzvan Raț, a greșit la două goluri. La primul gol, marcat în minutul 9, Gianniotas (21 de ani) i-a luat fața, a preluat în momentul în care fundașul a încercat să respingă și a înscris cu un șut puternic. Reluările TV au arătat că autorul golului a atins mingea cu mâna, dar ”centralul” a validat reușita sa.

Gianniotas a fost coșmarul lui Raț în această partidă, după ce l-a ridiculizat și la golul cu care a stabilit scorul final. În minutul 45, mijlocașul ofensiv a sprintat pe lângă Raț, acesta a ratat startul și nu a putut să țină pasul în cursa de 30 de metri. Gianniotas a scăpat singur cu portarul Itanje și a finalizat cursa cu gol.

Gazdele puteau învinge la un scor mai drastic, dar Barrales a ratat un penalty. Oricum, au rezolvat partida încă de la pauză, când conduceau deja cu 3-0.

PAOK este lider, cu 37 de puncte, având unul avans față de Oly, care are un meci mai puțin. De partea cealaltă, Asteras ocupă locul 3, cu 31 de puncte.

În Italia, atacantul Cyril Thereau a marcat în Sassuolo – Udinese, scor 1-1. S-a întâmplat în minutul 26. În minutul 58, fostul stelist a încasat un cartonaș galben.

El e noul finanțator din Liga 1! Craioveanul are 32 de ani și a venit la meci însoțit de 4 bodyguarzi
BOMBĂ! Ce relație a existat între Nuțu Cămătaru și Monica Gabor: ‘Mi-a adus-o mie primul și...’
Pregătiri pentru sfârşitul lumii: Cutia Neagră a Pământului va documenta posibila prăbuşire a civilizaţiei
Horoscop 8 decembrie 2021. Gemenii sunt deja înclinați spre lipsă de concentrare, ce duce la consecințe neplăcute
Motivul pentru care bătrânul din Vaslui și-a omorât soția și fiul cu securea este absolut cutremurător. Unde se ducea când a făcut accident
Prezentatoare TV celebră, concediată după ce şi-a umilit o colegă. Ce a putut spune. Emisiunea ei iese din grilă