Estrela Amadora. intr-un alt meci, Marinescu a inscris pentru Academica Coimbra in victoria cu 4-0 obtinuta in fata celor de la Alverca.
SPANIA. Duelul romanilor din prima liga Cl. Raducanu (Espanol) – C. Munteanu (Albacete) s-a incheiat nedecis, 1-1. Primul a intrat in minutul 56, in timp ce Munteanu a fost integralist. in liga secunda, Rosu a jucat pana in minutul 40 al meciulului castigat de formatia sa, Numancia, cu 2-0, in fata echipei Cadiz. Galca a evoluat pe tot parcursul partidei castigate de echipa sa, Almeria, in deplasare, cu 2-1, in fata lui Poli Ejido. De asemenea, Craioveanu (Getafe) a fost integralist la meciul cu Levante (1-1). Stelea (Salamanca) a inchis poarta in succesul (1-0) cu Algeciras.
BELGIA. Ciobotariu a fost titular si a jucat tot meciul pe care formatia sa, Anvers, l-a castigat in deplasare cu 2-1, in fata echipei Cercle Bruges. Marius Mitu a evoluat tot meciul Lierse – Saint Trond, scor 1-1.
OLANDA. Lobont a evoluat pe intreaga durata a partidei pe care Ajax a terminat-o la egalitate, 1-1, la Feyenoord. La oaspeti, Mitea a intrat pe teren in minutul 64.
FRANTA. Integralist, V. Moldovan a avut o prestatie stearsa in meciul FC Nantes – Bastia (1-1).
ITALIA. in liga secunda, Valentin Nastase a evoluat la oaspeti tot meciul dintre formatiile Napoli si Palermo, scor 1-1. La Piacenza (2-1 cu Pescara), Patrascu a intrat pe teren in minutul 46.
CROATIA. Dumitru Mitu a marcat un gol in meciul castigat de Dinamo Zagreb cu 5-0 in fata lui NK Zadar.
UCRAINA. Florin Cernat a inscris in minutul 87 al partidei castigate cu 4-2 de Dinamo Kiev, in deplasare, cu sahtior Donetk. El intrase pe teren in minutul 80. La sahtior, Stoican, Rat si Marica au fost titulari.
UNGARIA. Sorin Botis a deschis scorul in meciul pe care echipa sa, Ferencvaros, l-a castigat cu 3-0 in fata celor de la Sopron.

A înșelat-o vreme de 16 ani cu Vica Blochina, dar îi stă alături de peste 30 de ani. Cum arata soția lui Victor Pițurcă