Constănțenii au controlat jocul pe tot parcursul primei reprize, iar la pauză conduceau la trei goluri, scor 19-16.

În a doua repriză, Steaua s-a apropiat la un singur gol, tabela arătând scorul 26-25 pentru HCM.

Imediat Humet și Toma au refăcut diferența de la pauză. Constănțenii s-au desprins pe final și s-au impus cu 36-31. După această victorie, echipa antrenată de Zvonko Sundovski a urcat pe podium, cu 36 de puncte. Steaua rămâne pe poziția a 11-a, cu 18 puncte, iar șansele de a accede în play-off sunt din ce în ce mai mici.

HCM Constanța: Stănescu, Popescu (portari), Buricea 7 goluri, Cutura 6 (1 din 7m), Vujadinovic 5, Cristescu 5, Rakcevic 4, Toma 4, Humet 3, Baican 2, Tucanu, Adzic.

CSA Steaua  București: Laufceac (portar), Corzo 8 goluri, Salinas 8 (3 din 7m), Juverdianu 5, Rudovic 3 (1 din 7m), Szoke 2, Georgescu 2, Vancea 2, Ștefan 1, Nistor, Arsene, Macovei.

sursa: handbalvolei.ro