PRIMA REPRIZĂ

Skjern a reușit să marcheze primul gol al partidei, pentru ca Viorel Fotache să egaleze pentru primul gol al Minaurului în EHF Velux Champions League. În prima parte a primei reprize, meciul s-a desfășurat sub semnul echilibrului, gazdele reușind să conducă la maxim un gol. Ultimul moment de echilibru a fost în minutul 13, la scorul de 6-6, pentru ca echipa din Skjern să se distanțeze pentru prima dată la două goluri la mijlocul reprizei, scor 8-6, avantaj dublat trei minute mai târziu, scor 10-16. La finalul primelor 30 de minute, Skjern a condus la cinci goluri diferență, scor 17-12.

REPRIZA SECUNDĂ

Imediat după reluare, HCM Minaur a reușit să marcheze două goluri consecutive, prin Ramba și Sadoveac, scor 17-14. În minutul 35, HCM Minaur a redus avantajul gazdelor la doar două goluri, diferență înregistrată ultima dată în minutul 15. Tot de două goluri a fost diferența și în actul secund, scor 24-22 (7-10 în repriza secundă). Cu zece minute înainte de final, Skjern Handbold a condus cu 28-24. La final, gazdele s-au impus cu scorul de 32-28.

MECIURILE URMĂTOARE

Pentru HCM Minaur, următorul meci va fi miercuri, 23 septembrie, de la ora 18:30, când campionii României vor întâlni în Liga Națională pe CSM Ploiești, într-un meci restanță al etapei a șasea. În EHF Velux Champions League, HCM Minaur va întâlni duminică pe teren propriu pe HC Motor Zaporozhye.

Minaur a folosit urmatorii jucatorii: Răzvan Mihai Pop, Peter Tatai – Inal Aflitulin (4), Ionuţ Ramba (3), Tamas Ivancsik (3), Mihai Buşecan, Cristian Ghiţă (2), Viorel Fotache (1), Marius Sadoveac (8), Ivan Karacic, Tudor Mihai Marta, Bogdan Miha, Uros Vilovski (1), Alexandru Sabou, Albert Cristescu (2), Daniel Bera (3). Antrenor: Lars Walther.

Pe primul loc se află formaţia ucraineană Motor Zaporoje, cu 2 puncte, urmată de Skjern Handbold, 2 p, Elverum Handball Herrer (Norvegia), 2 p, Kadetten Schaffhausen (Elveţia), 0 p, HCM Minaur Baia Mare, 0 p, Metalurg Skopje (Macedonia), 0 p.

Bendeac a dat peste Pițurcă într-un magazin de pe Victoriei: „M-a făcut să mă simt penibil. A fost oribil!”. Gestul incredibil făcut de antrenor
Iubita lui Vlad Voiculescu, reacție HALUCINANTĂ după demiterea acestuia. Paralela ei biblică cu Paștele e aici
Un preot din Italia şi-a uimit credincioşii cu anunţul făcut la finalul liturghiei: „Sunt îndrăgostit”
Horoscop 15 aprilie 2021. Scorpionii sunt tentați să se izoleze față de orice opinie, indiferent de originea ei
De ce Prințul Philip nu a primit niciodată titlul de Rege. Regula care i-a stat în cale
Crimă înfiorătoare. Marele campion al ţării, otrăvit şi ucis de o tânără de 18 ani. Sportivul a primit „Respiraţia diavolului”
Ai afacerea ta? Află cum ai acces la oferte speciale (PUBLICITATE)