Unul dintre cei mai afectați de această decizie a omului de afaceri a fost Helmuth Duckadam, 61 de ani.

Directorul de imagine al clubului păstorit de Gigi Becali a dezvăluit că, în noile condiții, se va descurca destul de greu cu banii, el urmând a încasa mai puțin de 50 % din salariu.

„Mie mi-a micşorat cu mai mult de 50 la sută salariul. Pe mine chiar m-a afectat, pentru că, la câte probleme de sănătate am, chiar mă ajuta. Dar e ok, nu e nici o problemă”, a spus Duckadam la Digi Sport.

În urmă cu trei zile, Gigi Becali a anunțat că jucătorii au acceptat reducerea salariilor cu 50 la sută.

”Băieții au fost de mare caracter, iar eu îi asigur că nu vor rămâne mereu cu aceste contracte”, a anunțat Becali.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.