Principala „gură de tun” pentru Real Madrid în sezonul trecut, Gonzalo Higuain, ar putea rata restul sezonului, după ce va fi supus unei intervenţii chirurgicale.

Argentinianul va fi operat pentru hernie de disc, a confirmat şi site-ul oficial al grupării madrilene. Medicii echipei, jucătorul, familia şi clubul s-au pus de acord că inflamaţia de care suferă atacantul nu mai poate fi amânată. În următoarele două zile va fi aleasă clinica unde se va desfăşura operaţia. Deocamdată nu se ştie cât de lungă va fi perioada de recuperare, dar există temeri că acest sezon ar putea fi compromis pentru atacantul argentinian.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.