MENIU CAUTĂ
11 Aug. 2018 02:37

Horia Tecău și Julien Rojer, eliminați de la Mastersul de la Toronto

Horia Tecău s-a întors în circuit cu o victorie. Este în sferturile de finală la Mastersul de la Toronto.

ACTUALIZARE 11 august. La turneul de la Toronto s-a disputat partida Oliver Marach / Mate Pavic – Jean-Julien Rojer / Horia Tecău 6-7 (5), 7-5, 10-6.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Cu un prim tur liber, perechea Horia Tecău – Julien Rojer a câștigat, joi seară, meciul din optimile de finală contra duetului Ben McLachlan – Matwe Middelkoop, scor 6-3, 3-6, 10-5.

Horia Tecău (33 de ani, 17 ATP la dublu), cel mai valoros 'dublist' din istoria României (are titluri majore atât la juniori, cât și la seniori), revine la Mastersul 1.000 de la Toronto după o pauză forțată, luată ca urmare a unei accidentări la umăr.

La Rogers Cup, următorul adversar va fi duetul Oliver Marach – Mate Pavic, care a profitat de abandonul în 'optimi' a perechii Grigor Dimitrov – David Goffin.

Perechea Tecău – Rojer este favorită 7, iar duetul Marach – Pavic are statut de favorit 1. Partida este programată să înceapă la ora 19.30.

Pe tabloul masculin de simplu, grecul Stefanos Tsitsipas (19 ani, 27 ATP) l-a învins pe sârbul Novak Djokovic (31 ani, 10 ATP), scor 6-3, 6-7 (5), 6-3.