Tătărușanu are o partidă dificilă în fața unei echipe, Lazio, care a marcat o mulțime de goluri în ultima vreme, având în Keita Balde, Ciro Immobile și Felipe Anderson jucători într-o formă deosebită. Lazio a marcat în etapa precedentă 7 goluri în poarta Sampdoriei, iar în urmă cu alte două runde, a dat 6 cu Palermo. Rivala AS Roma a „scăpat” doar cu 3 „boabe”.

Italia, etapa 36. Juve poate deveni matematic campioană

Runda se va încheia cu AS Roma – Juventus, un meci în care torinezii pot deveni și matematic campioni. Acum au 7 puncte în fața Romei  (85 – 78) și mai sunt de jucat doar trei meciuri.

Iată programul rundei:

SÂMBĂTĂ

Ora 19.00

Fiorentina – Lazio 3-2
Ciprian Tătărușanu a fost titular la gazde. În minutul 64, Ștefan Daniel Radu, titular la oaspeți, a încasat un cartonaș galben.

Ora 21.45

Atalanta – AC Milan 1-1

DUMINICĂ

Ora 13.30

Inter Milano – Sassuolo 1-2 VIDEO

Fanii Interului de la Peluza Nord au părăsit stadionul, la pauză, la 2-0 pentru adversari. Ultrașii au lăsat în urmă mesaje de protest.
Italia, etapa a 36-a. Inter e la pământ: 1-2 cu Sassuolo! Suporterii din peluză au plecat încă de la pauză. Roma a bătut-o pe Juve, dar titlul e imposibil / VIDEO

Bologna – Pescara 3-1 VIDEO

*Alexandru Mitriță a pasat decisiv la golul oaspeților. A fost schimbat după 53 de minute.

Benevento – Frosinone 2-1

Pentru gazde a deschis scorul atacantul român George Pușcaș, în minutul 43. Titular, românul a fost schimbat în minutul 77 cu Marko Pajac. Oaspeții se luptă cu Chievo Verona pentru unul dintre cele două locuri care asigură promovarea directă în Serie A. În Serie B a mai rămas de jucat o etapă. Primele două poziții promovează automat, iar locurile 3-8 susțin meciuri de baraj.

Prima replică a lui Reghecampf, după ce Anamaria Prodan l-a pus la zid: „A venit momentul”
Postul TV din România, amendă uriașă din cauza Dianei Șoșoacă. Ce a spus senatoarea în direct
"Bate Poliţia ăsta, bă!". Doi polițiști locali, luați la pumni în centrul Timişoarei, în miez de noapte
Horoscop 24 octombrie 2021. Berbecii au parte de o zi care îi invită la recunoașterea unor erori față de sine
Din 7.000 de angajați ai Primăriei Capitalei, 1.500 nu fac nimic, dar sunt păstrați în funcții
Calvar pentru o tânără. Ce a putut să păţească după 10 partide de amor într-un timp atât de scurt