Un suporter al Craiovei se zbate intre viata si moarte la Spitalul Judetean, dupa ce duminica seara a cazut de la o inaltime de 5 m dintr-un plop.
Daniel Nicu (29 ani) venise sa-si sustina favoritii in meciul cu Steaua, insa, din cauza numarului impresionant de suporteri care impanzisera stadionul inca de la primelele ore ale diminetii, nu a mai putut intra pe „Oblemenco”. Asa ca barbatul s-a urcat intr-un plop situat langa stadion. Al doilea gol al Universitatii l-a impresionat atat de tare pe suporter, incat a inceput sa sara in sus de bucurie, uitand ca se afla in copac. Barbatul s-a dezechilibrat, mai ales ca bause si cateva sticle cu bere si a cazut, alegandu-se cu grave leziuni la nivelul capului.
Ceilalti suporteri s-au ingrijorat cand au vazut ca Daniel lesinase si au anuntat un echipaj SMURD. Suporterul a fost transportat imediat la spital, iar noaptea a fost supus unei interventii chirurgicale. Starea acestuia e in continuare foarte grava, fiind in coma de gradul III. Medicii au declarat ca are sanse minime de supravietuire.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.