Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal > Laurențiu Reghecampf s-a calificat în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe Unite / VIDEO

Laurențiu Reghecampf s-a calificat în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe Unite. Al Wahda, echipa pregătită de tehnicianul român, a învins-o categoric, miercuri seară, în sferturi pe Al Jazira, scor 3-0, chiar pe terenul acesteia.

Argentinianul Tagliabue 27 şi maghiarul Dzsudzsak (fostul jucător al lui PSV Eindhoven) 31, 73, au înscris golurile echipei pregătite de fostul antrenor al FCSB-ului, care a beneficiat şi de un om în plus în ultimele 11 minute de joc.

Al Wasl s-a calificat şi ea în penultimul act al Cupei Preşedintelui, după ce a învins-o cu 1-0 pe Dibba Al Fujairah.

Al Ain – Al Fujairah şi Al Ahli Dubai – Al Sharjah sunt ultimele două sferturi de finală ale competiţiei, programate joi.

Echipa lui Reghecampf este pe locul 2 în campionat, cu 43 de puncte, patru mai puţine decât liderul Al Ain şi şapte în plus faţă de Al Nasr.

Antrenorul român a cucerit la finalul lunii martie al doilea trofeu în Emirate, Cupa Ligii, după victoria cu 2-1 din finala cu Al Wasl. Mai câştigase de la venirea la Al Wahda Cupa Emiratelor, în luna ianuarie.