Antrenorul celor de la Botoșani a fost suspendat două etape și amendat cu 7.500 de lei, pentru că și-a lovit propriu jucător la meciul cu Astra, din ultima etapă a sezonului regulat.

Grozavu și-a dat demisia după acel episod, dar apoi, la insistențele celor din conducere, a revenit la conducerea echipei.

Citiți și Bătăușul Leo Grozavu a revenit la cârma formației FC Botoșani: ”Ne bucurăm că va continua alături de noi!”

Clubul CSU Craiova, sancționat pentru prea multă bucurie

Pe de altă parte, clubul CSU Craiova a fost sancţionat de către Comisia de Disciplină a FRF cu o penalitate sportivă de 30.000 de lei, pentru incidentele din timpul partidei cu FC Dinamo, din sferturile de finală ale Cupei României.

CSU Craiova a primit această sancţiune în urma pătrunderii pe teren a suporterilor la finalul partidei câştigate de echipa antrenată de Gheorghe Mulţescu.

Cât plăteşte Cotroceniul la curent şi la gaze? La fel consumă „un sat cu 350 de case”
Recomandări

CSU Craiova s-a calificat în semifnalele Cupei României, învingând Dinamo, cu scorul de 6-5, după executarea loviturilor de departajare (0-0 după 120 de minute).