BC CSU Sibiu a pierdut la un punct confruntarea din sala Trivale din Pitești, scor 79-78( 11-18, 21-19, 16-15, 31-26), în favoarea echipei din localitate,

Marea ”luptă” s-a dat în ultimele 10 minute de joc. Presiunea a apăsat pe umerii pivoților, Cooper (CSU Sibiu) fiind eliminat cu 5 greșeli personale, înainte cu mai puțin de 2 minute de joc, iar ultimele secunde ale partidei au fost extrem de intense.

Tyler Laser a marcat ultimele 2 puncte pentru BC CSU Sibiu, stabilind scorul la 78-77, însă un fault comis pe final a dat piteștenilor șansa la două aruncări libere, care au fost și transformate, iar partida s-a încheiat 78-79 pentru BCM U FC Argeș Pitești.

CLASAMENTUL, AICI.

Citiți și CSU Sibiu a învins campioana U-BT Cluj, în derby-ul etapei a patra din Liga Națională masculină de baschet. ”Îmi cer scuze!”. Rezultatele rundei

Scor de NBA în meciul BC Pitești – SCM Craiova, din Liga Națională de baschet masculin

FOTO Noua cucerire a lui Ion Ion Țiriac e amețitoare! Cu ce star se iubește, după Ileana Lazariuc
Klaus Iohannis, surprins cu ALTĂ femeie la Ziua Marinei. Cine e bruneta cu care a defilat azi, de Sfântă Mărie. Unde e Carmen?!