”Am fost cea care l-a susţinut, dar desemnarea antrenorului a fost făcută pe baza unei selecţii. Mi s-a spus la un moment dat, cineva m-a sunat şi mi-a spus că încerc să fiu Ioana d’Arc în fotbal, pentru că am inventat selecţia antrenorului pe bază de CV-uri prezentate şi interviu.

Am considerat că poate fi o comisie şi a fost, domnul Manea, domnul Perjă, team manager, şi eu al treilea membru. Am avut sfătuitori buni, pentru că am avut şi propria mea opţiune. Mi-am făcut prieteni şi din fotbal şi m-am bazat pe ceea ce mi-au spus ei”, a declarat Cristina Andronache pentru DigiSport.

Administratorul judiciar a mers pe lui Ganea pentru că antrenorul era familiarizat cu insolvenţa din perioada când a pregătit-o pe U Cluj.

”A fost tipul de psihologie inversă, mai precis renumele pe care îl avea, că e o persoană vulcanică. Dacă se va putea stăpâni, şi o s-o facă, înseamnă că a lucrat foarte mult cu el, că a ajuns la un nivel de abordare şi va reuşi să-i ţină aproape pe jucători.

A avut un atu, pentru că a mai trecut printr-o perioadă de insolvenţă la U Cluj, înţelegea şi insolvenţa şi repercusiunile asupra echipei şi asupra activităţii normale, astfel că a fost un atu”, a mai precizat Andronache.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.