Manchester City, eliminată. Gardoș s-a calificat dramatic cu Southampton
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Joi, 30 octombrie 2014, 12:54

Newcastle United a produs surpriza în turul IV al Cupei Ligii Angliei. ”Coțofenele” au învins în deplasare, cu 2-0, campioana Manchester City, prin golurile înscrise de Aarons (6) și Sissoko (75).

Southampton, echipa lui Florin Gardoș, s-a calificat dramatic în partida cu Stoke, 3-2, după ce golul victoriei a fost marcat în minutul 89. Românul a fost titular și a jucat toate cele 90 de minute.

Tottenham s-a calificat și ea în turul următor, după ce a învins pe Brighton cu 2-1, prin golurile marcate de Lamela și Kane. Vlad Chiricheș nu a fost folosit niciun minut la Spurs.

Gina Pistol i-a ruinat cariera unei vedete în doar 7 luni de relație: „Ce face cu ea? E mai mare ca el! Îi mănâncă toți banii”
El e înlocuitorul lui Emi Pian. Cine va conduce clanul Duduienilor. Lupta intelopilor pentru putere