Moți și Keșeru au marcat pentru Ludogoreț
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

VIDEO / Moți și Keșeru au marcat pentru Ludogoreț. A înscris și Sergiu Buș

De Petre Dobrescu,

Moți și Keșeru au marcat pentru Ludogoreț, 2-0 în derby-ul cu Slavia Sofia, echipă cu care se află la egalitate din punct de vedere al numărului de titluri luate (7).

Cosmin Moți a deschis scorul în minutul 37, după un corner. A fost al 29-lea gol al lui Moți pentru echipa bulgară, pentru care a strâns și 11 pase decisive în cele 243 de meciuri oficiale jucate în  șase ani și jumătate.

Recent, fostul fundaș dinamovist și-a prelungit contractrul cu Ludogorets până în 2021, când va avea 36 de ani.

Claudiu Keșeru a punctat în minutul 55. Atacantul de 32 de ani a transformat un penalty și a ajuns la cota 15 în 19 etape din acest sezon.  În trei ani și jumătate la Ludogoreț, Cleo a strâns 146 de partide, 91 de goluri și 27 de assist-uri.

După 18 etaoe, echipa lui Moți, Keșeru și Dragoș Grigore e lider în Bulgaria, cu 48 de puncte, la 6 lungimi de următoarea clasată, ȚSKA Sofia.

În aceeași rundă, Sergiu Buș, 26 de ani, a marcat golul decisiv în victoria obținută de Levski Sofia împotriva lui Etar. Buș, revenit după o accidentare, a fost integralist, reușind să puncteze în minutul 54.

Levski ocupă poziția secundă, cu 41 de puncte.

BREAKING Supriză IMENSĂ: Simona Halep și-a anunțat noii antrenori! Sunt două nume cunoscute
BOMBĂ! Delia, primul interviu după ce a anunțat că este însărcinată. Ce a spus despre soțul ei
O tânără pe jumătate dezbrăcată s-a prăbușit de la balcon și a aterizat pe plafonul unei mașini, în Taipei
Horoscop 27 septembrie 2021. Peștii ar fi bine să acorde o atenție deosebită oricărei investiții, cheltuielilor mari
Putin s-a relaxat la vânătoare și pescuit în taigaua siberiană. Incredibil unde a stat președintele rus timp de 4 zile: ”Râzi degeaba, chiar dă căldură”
Impresiile unui polonez ajuns în Mioveni: ”Nu am întâlnit niciodata aşa ceva în Polonia”. Ce spune despre români