dupa prelungiri pe Juventus, echipa lui Adrian Mutu. Romanul a fost introdus pe teren in minutul 111 al partidei si nu a impresionat. La finalul celor 90 de minute de joc scorul a fost egal, 0-0, singurul gol al partidei fiind inscris in minutul 96, de Veron.

FRANTA. Aflat la prima victorie din noul sezon, Ladislau Boloni, antrenorul roman al lui Rennes, s-a declarat multumit de succesul de pe teren propriu, scor 3-2, impotriva lui Olympique Marseille, din etapa a IV-a a campionatului Frantei. „Sunt multumit de rezultat si in special de jocul din repriza a doua. Vreau sa subliniez mai ales jocul lui John Utaka si al celor doi „ponei” ai mei, Etienne Didot si Arnold Mvuemba. Momentan nu este totul roz, pentru ca am primit, totusi, doua goluri. Mai avem destul de lucru in compartimentul defensiv”, a spus Boloni.

OLANDA. Portarul Bogdan Lobont a fost rezerva la Ajax in meciul castigat in deplasare, cu 2-0, in fata formatiei RBC Roosendaal, in etapa a doua a campionatului Olandei. Nicolae Mitea nu a fost inclus in lot, el fiind indisponibil intre sase si noua luni, din cauza unei accidentari la ligamentele genunchiului drept.

UCRAINA. sahtior Donetk, formatie antrenata de Mircea Lucescu, a invins, sambata, in deplasare, cu 5-1, pe Metalist Harkov, intr-un meci din etapa a VI-a a campionatului. Golurile „minerilor” au fost inscrise de Brandao (1, 5, 45, 90) si Fomin (84). Singurul jucator roman care a fost folosit in partida de la Harkov a fost Flavius Stoican, care a primit si un cartonas galben in minutul 41. Fundasii Cosmin Barcauan si Razvan Rat au fost rezerve, in timp ce atacantul Ciprian Marica nu a fost inclus in lot.

VIDEO Momente șocante după golul Ungariei. Jurnalistă luată cu fulgi cu tot, imaginile zilei la EURO
BOMBĂ! Cu cine a fost surprinsă Anamaria Prodan după vestea divorțului. Ce au făcut împreună
A murit pilotul Adrian Cernea, fost campion național la off-road. Mașina lui a fost luată de apele unui pârâu, la concursul Dacii Liberi
Horoscop 20 iunie 2021. Fecioarele trebuie să fie deschise la ceea ce au de spus partenerii de cuplu
Un polițist din Botoșani a dus cu mașina poliției un șofer care nu avea cash la el să scoată bani de la bancomat pentru șpagă
VIDEO | Moment ULUITOR în direct. Vedeta TV n-a realizat că nu poartă lenjerie intimă
Sărbătorește încrederea în tine și respectul pentru mediu cu noua colecție sustenabilă de costume de baie H&M (PUBLICITATE)