După pauză, echipa antrenată de Radu Voina a reuşit să se desprindă la două goluri în minutul 38 (20-18), dar la jumătatea reprizei a avut o cădere de concentrare şi gazdele au marcat de trei ori la rând, preluând conducerea (25-24, min. 48). Dinamo a condus şi cu două goluri apoi, 31-29 (54), dar Oltchim s-a mobilizat exemplar şi a reuşit să egaleze în ultimul minut, prin Vizitiu.

Apărarea a rezistat în final, iar Kocetova a aruncat în bară în ultima secundă. Cele mai bune marcatoare de la Oltchim au fost Vizitiu – 7 goluri, Puşcaşu – 6, Neagu, Stanca, Maier – câte 5 goluri. De la gazde s-au remarcat Kocetova – 11 goluri, Levina – 6, Hmirova – 5 etc. În clasament, pe primul loc se află Oltchim, cu 7 puncte (4 jocuri), urmată de Viborg, 4 p (3 j), Dinamo, 3 p (4 j), Hypo Niederösterreich, 0 p (3 j). Oltchim va disputa următorul meci pe teren propriu în data de 14 martie, cu Hypo Niederösterreich.

Benny scos din sărite: „M-am uitat pe Instagramul Cristinei Neagu și mi-era rușine, frate!”