4068-164342-vaslui.jpgFC Vaslui va întâlni Omonia Nicosia în turul III preliminar al Ligii Europa. Formaţia cipriotă este ca şi calificată, după ce în prima manşă a turului II preliminar a învins cu 4-0 formaţia HB Torshvan (Feroe).

Omonia, care a terminat campionatul din Cipru pe locul doi, a fost pregătită în 2006 de către cuplul de antrenori români Ioan Andone – Ştefan Stoica.

“Omonia este cea mai iubită echipă din Cipru. Are suporteri mulţi şi fanatici. Ai noştri să se aştepte la o presiune infernală încă de când aterizează pe aeroportul din Nicosia”, a avertizat, la GSP TV, Andone.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.