După un parcurs slab în aceste preliminarii, în care naţionala lor a terminat abia pe poziţia a 4-a în grupa de calificare, israelienii, care nu au mai mers la un turneu final de 40 de ani, au pus piciorul în prag!

Aceştia par dispuşi să satisfacă pretenţiile financiare ale lui Piţurcă: el cere un salariu anual de 1.000.000 de euro pentru a merge în ţara Sfântă!

“Este adevărată oferta, dar Piţi pare mai tentat de a merge la Universitatea Craiova, unde Adrian Mititelu îl vrea cu orice preţ!”, a comentat un prieten de-al tehnicianului. Localnicul Dror Kashtan a fost ultimul selecţioner al Israelului, iar naţionala a participat la un singur turneu final, Mondialul din 1970.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.