Andone a înscris în repriza secundă, la doar un minut după introducerea sa în joc (65), mărind avantajul oaspeţilor, care au deschis scorul în prima repriză, în urma autogolului lui Abdoulaye Doucoure (28). Ultima reuşită a lui Brighton l-a avut drept autor pe Neal Maupay (88).

Tudor Băluță nu a fost în lot la Brighton.

Rezultate:
Vineri
FC Liverpool – Norwich City 4-1
Au marcat: Hanley (7 – autogol.), Salah (19), van Dijk (28), Origi (42), respectiv Pukki (64).

Sâmbătă
West Ham United – Manchester City 0-5
Au marcat: Gabriel Jesus (25), Sterling (51, 75, 90+1), Aguero (86 – penalty).

Watford – Brighton and Hove Albion 0-3
Au marcat: Doucoure (28 – autogol), Andone (65), Maupay (77).

Crystal Palace – Everton 0-0

Burnley – Southamtpon 3-0
Au marcat: Barnes (63, 70), Johann Gudmundsson (75).

Bournemouth – Sheffield United 1-1
Au marcat: Mepham (62), respectiv Sharp (88).

Sâmbătă seara Tottenham a trecut de Aston Villa, 3-1, în timp ce duminică sunt programate partidele Leicester City – Wolverhampton, Newcastle United – Arsenal Londra şi Manchester United – Chelsea Londra.

Citeşte şi:

VIDEO / Premier League, etapa a 29-a. Gol decisiv Florin Andone. Victorie Chelsea. Derby-ul Everton – Liverpool a fost nul

Bendeac a dat peste Pițurcă într-un magazin de pe Victoriei: „M-a făcut să mă simt penibil. A fost oribil!”. Gestul incredibil făcut de antrenor
Iubita lui Vlad Voiculescu, reacție HALUCINANTĂ după demiterea acestuia. Paralela ei biblică cu Paștele e aici
Un preot din Italia şi-a uimit credincioşii cu anunţul făcut la finalul liturghiei: „Sunt îndrăgostit”
Horoscop 15 aprilie 2021. Scorpionii sunt tentați să se izoleze față de orice opinie, indiferent de originea ei
De ce Prințul Philip nu a primit niciodată titlul de Rege. Regula care i-a stat în cale
Crimă înfiorătoare. Marele campion al ţării, otrăvit şi ucis de o tânără de 18 ani. Sportivul a primit „Respiraţia diavolului”
Ai afacerea ta? Află cum ai acces la oferte speciale (PUBLICITATE)