Idolul româncelor în anii de glorie ai Generației de Aur petrece bătrânește, în familie, alături de soția Astrid și de cei doi copii: Andrea (18 ani) și Alessandro (16 ani).

”Sunt născut de ziua Irlandei și odată cu Giovanni Trapattoni (n.r. – 76 de ani). Se poate spune că sunt un tip norocos!

Pentru mine, astăzi este o zi normală. Voi desface o șampanie Perrier-Jouet rose, din 2004 (n.r. – care valorează 150 de dolari), apoi mergem la cinematograf, la un film franțuzesc. 

Am primit câteva cadouri. Cineva mi-a dăruit un manual de Caligrafie, niște creioane deosebite… Îmi place Caligrafia!”, ni s-a destăinuit fostul mare dinamovist, singurul fotbalist român care a evoluat în toate marile campionate ale Europei: Italia, Anglia, Germania, Spania și Franța.

Răducioiu, la 45 de ani: bea șampanie Perrier-Jouet și face Caligrafie!

Șampania preferată a lui Florin Răducioiu

Stabilit la Brescia, Florin Răducioiu nu mai ține legătura cu lumea fotbalului. Acum două săptămâni, a venit în România, dar nu a zăbovit. A stat doar trei zile, pentru a rezolva câteva probleme personale.

 

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.