Dinamoviştii au deschis scorul prin Torje în minutul 55, iar pentru Rapid a egalat Carnat în minutul 90+1.

Acesta a fost primul meci Dinamo – Rapid după o pauză de 6 ani. Precedentul joc a avut loc în aprilie 2015, iar Dinamo a câștigat atunci cu 2-0.

În minutul 36 al partidei de sâmbătă seară, ambulanţa a intrat pe teren pentru a i se acorda asistenţă medicală dinamovistului Alexandru Răuţă, care a acuzat probleme respiratorii. Jucătorul a fost urcat pe targă și apoi în ambulanţă, cu o mască de oxigen pe faţă, în aplauzele spectatorilor.

Rapid a remizat în deplasare cu Dinamo, printr-un gol marcat în prelungiri
Alexandru Răuță este dus pe targă spre ambulanță, după ce a acuzat probleme respiratorii, iar meciul a fost întrerupt 4 minute. Foto: Hepta / Sport Pictures / Razvan Păsărică

În urma acestui rezultat, Rapid ocupă acum locul 6 în clasament, la 8 puncte în urma liderului CFR Cluj, în timp ce Dinamo este pe penultimul loc și, mai mult, a ajuns la 10 meciuri consecutive fără victorie, a scris gsp.ro.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.