Site-ul oficial al lui Anderlecht, scrie: „In ciuda unei evolutii bune, formatia lui Broos nu a putut obtine mai mult de o remiza in fata unei dezamagitoare echipe Rapid, care nu a aratat nimic in afara de un fotbal dur, cu faulturi urate, sub privirea intelegatoare a unui arbitru Stredak extrem de slab”.
„La Dernière Heure”: „Ah, daca RSC ar fi indraznit mai mult! Intr-un meci de nivel mediu, in care practic nu a existat nici o ocazie clara, Anderlecht a monopolizat jocul”.
„Le Soir”: „Anderlecht a facut un pas urias spre calificare. Nu ar trebui sa aiba dificultati in retur pentru eliminarea romanilor din competitie. Fotbalistii au avut o evolutie foarte buna in aparare – imobilizandu-l pe faimosul Bratu – si la mijloc, insa imprecisa in atac”.

Ziyati: „In retur vom face tot ce se poate sa ne calificam. Sansele sunt de 50% pentru fiecare echipa. Nu cred ca Anderlecht este mai buna decat Rapid”.
Baseggio: „Am venit sa obtinem un rezultat de egalitate si am reusit. A fost un meci dificil si sper ca la Bruxelles, unde vom avea si publicul de partea noastra, sa invingem”.
Antrenorul Hugo Broos: „Imi felicit echipa. Rapid e o formatie bine organizata si cu jucatori valorosi si periculosi. Daca am fi castigat, am fi fost fericiti. 0-0 e un rezultat periculos”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.