0-133450-razvan.jpgComisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal l-a suspendat, miercuri, un joc, pe antrenorul echipei FC Braşov, Răzvan Lucescu, acordându-i şi o penalitate sportivă de 3.200 lei, pentru injurii aduse stelistului Sorin Ghionea, în timpul partidei de pe teren propriu cu Steaua.

De asemenea, jucătorii Mihai Roman (FC Braşov) şi Cristian Silvăşan (Gloria Bistriţa) au fost sancţionaţi, fiecare, cu câte un joc suspendare şi cu o penalitate sportivă de 700 lei.

Comisia a mai stabilit pentru maseurul echipei Universitatea Cluj-Napoca, Mircea Moldovan, 12 luni suspendare şi o penalitate de 2.100 lei, pentru agresiune fizică asupra jucătorului argeşean Marin Constantinescu, la partida de pe teren propriu cu Internaţional Curtea de Argeş.

           

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.