Răzvan Marin, gol pentru Standard Liege în meciul cu Lokeren
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Răzvan Marin, gol pentru Standard Liege în meciul cu Lokeren (3-1). Mijlocașul de 22 de ani a marcat pentru a treia oară în ultimele șase confruntări.

Marin a înscris în minutul 16: s-a demarcat în careul advers, a driblat un fundaș și portarul și a punctat simplu cu o reluare din apropiere.

Diferența a fost majorată în minutul 31 de Lestienne, cel care îi pasase lui Marin la gol. În partea secundă, Emond și-a trecut și el numele pe tabelă în minutul 71. Pentru oaspeți a marcat Deschacht (77).

Răzvan Marin a marcat de patru ori în 24 de partide disputate în campionat în acest sezon pentru Standard.

Cu victoria obținută în fața lui Lokeren, Standard urcă pe locul 3 și o egalează la puncte pe Bruges, 46. Este însă la 11 lungimi de liderul Genk!

În Belgia, la fel ca în România, sistemul este unul cu play-off, iar punctele se înjumătățesc la finalul sezonului regulat.

Răzvan Marin a marcat în derby-ul Standard Liege – Anderlecht. Victorie în minutul 89