MENIU CAUTĂ

Rezultatele primei etape din Liga 3. Steaua II a dat 10! Oțelul a făcut show, Petrolul a bătut greu, U Cluj – semieșec cu rivala CFR Cluj II

Distribuie

Rezultatele primei etape din Liga 3. Steaua II a dat 10! Petrolul și U Cluj joacă sâmbătă seară. Scorurile sunt preluate de pe liga2.prosport.ro.

SERIA 1, etapa 1

25 august, ora 18:00
CSM Paşcani – Olimpic Cetate Râşnov   1-4
Irinel Pătraşcu (51) / Vlăduţ Boţia (42), Diego Alupoaie (45), Mariean Nicolae (46), Emanuel Popa (56)
26 august, ora 18:00
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hărman   1-5
Lehel Modra (52) / Ştefan Răchişan (11), Paul Ungureanu (62), Ionuţ Mînzu (65), Vlad Preşmerean (66), Florin Stîngă (74)
CSM Focşani – Aerostar Bacău   0-0
Sănătatea Darabani – Sporting Lieşti    1-2

… (30) / Dănuţ Munchiu (32), Ionuţ Constantinescu (85)
Avântul Valea Mărului – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    2-2
Andrei Frunză (9, 35) / Arthur Gyorgyi (23), Eder Gonzales (54)
KSE Târgu Secuiesc – CSM Roman    2-2
Marius Ştefănescu (35), Attila Gall (52) / Mădălin Popa (28), Cosmin Ţapu (55)
26 august, ora 20:30
Suporter Club Oţelul Galaţi – Metalosport Galaţi   8-0
Alexandru Muscă (3, 29, 86, 88), Daniel Gâţă (73), Cristian Bahnaşu (74), Cosmin Stoian (76, 82)
Bucovina Rădăuţi stă.

SERIA 2, etapa 1

25 august, ora 18:00
CSM Râmnicu Sărat – Sportul Chiscani  4-0
Alexandru Tudoran (12), Ionuţ Roman (18), Bogdan Bălan (31), Cosmin Creţu (56)
Delta Dobrogea Tulcea – FCSB 2  2-10
Silviu Moise (15, 82) / Daniel Benzar (10, 31, 45, 60, 80), Theodor Bota (45+1), Andrei Apetrei (40 – autogol.), Paul Alexandru Szecui (76), Marius Obreja (85, 88)
26 august, ora 18:00
Agricola Borcea – Axiopolis Sport Cernavodă 1-2
… () / Cezar Besleagă (49), Marius Fotescu (86)
Victoria Traian – FC Voluntari 2     0-7
Constantin Costache (10, 64), Vlad Gişa (26), G. Ureche (48), Adrian Bălan (50, 77), Adrian Voicu (62)
Progresul Spartac – ACSM Olteniţa    6-4
Daniel Stoian (5), Ciprian Stanciu (25, 84 – pen.), Alexandru Nechita (55, 70), Eugen Lixandru (62) / (10), (13), (35), Andrei Nemţescu (75 – autogol)
Metalul Buzău – Înainte Modelu   1-0
Andrei Grăjdan (19)
6 septembrie, ora 17:00
ASSCS Farul Constanţa – Unirea Slobozia

SERIA 3, etapa 1

25 august, ora 18:00
Flacăra Moreni – FC Aninoasa   3-2
Alexandru Oprea (70), Narcis Ţânţaru (76), Mihai Plăcintă (89) / Ionuţ Radu (13), George Grigorescu (45)
AFCM Alexandria – SC Popeşti Leordeni  3-1
Liviu Floricel (31 – pen.), Florin Radu (36, 88) / Leonard Boiangiu (19)
Atletic Bradu – CS Mioveni 2   3-0
Gabriel Jenaru (11, 83 – pen.), Alexandru Preda (57)
26 august, ora 18:00
Concordia Chiajna 2 – Sporting Roşiori    1-3
Daniel Rogoveanu (30) / Dănuţ Ivănică (54), Vrânceanu (67, 70)
Voinţa Turnu Măgurele – AFC Astra 2   1-0
Bogdan Oprea (74)
26 august, ora 20:00
Petrolul Ploieşti – Viitorul Domneşti   3-1
Sergiu Arnăutu (50), Alexandru Ciocâlteu (76), Cosmin Lambru (79) / Luca Andronache (23)
29 august, ora 18:00
CS Tunari – ACS Urban Titu

SERIA 4, etapa 1

25 august, ora 18:00
CNS Cetate Deva – Naţional Sebiş  4-4
Robert Cristian (40 – pen., 44), Romică David (51), Andrei Firan (53) / Ionuţ Petculescu (15 – pen.), Adelin Voinescu (55, 74, 84)
Millenium Giarmata – Gloria Lunca Teuz Cermei  2-2
Joseph Anagor (18), Cluadiu Ghighilicea (88) / Ionuţ Ianc (70), Andrei Sulea (76)
26 august, ora 18:00
Internaţional Băleşti – ACSO Filiaşi   0-1
Ionuţ Dinu (48)
ACS Şirineasa – AFC Hermannstadt 2    3-0
Florian Pîrvu (20 – pen., 65), Leonard Manole (72)
Şoimii Lipova – CSM Lugoj    2-2
Sergiu Popa (13), Daniel Filip (66 – aut) / Bogdan Bozian (12 – pen.), Eduard Olariu (78)
CS U Craiova 2 – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara   2-0
Angelo Iuga (49), Lucian Buzan (85)
ACS Ghiroda – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic   4-0
Alexandru Baranyi (20, 67, 83), David Pop (90)
CSM Şcolar Reşita stă.

SERIA 5, etapa 1

25 august, ora 18:00
Sănătatea Cluj – Avântul Reghin   3-0
Emanuel Negru (34), Adrian Lupu (53 – pen.), Raul Ciupe (68)
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Mediaş 2  1-1
Ciprian Selagea (4 – pen.) / Raul Hăjmăşan (37)
26 august, ora 18:00
Unirea Tăşnad – Unirea Dej   2-0
Gabriel Cădar (75), Balazs Bakai (88)
Viitorul Ghimbav – Industria Galda   1-4
Drugă (81 – pen.) / Andrei Cernea (4, 78), Florin Schiau (16), George Goronea (90+2)
FC Avrig – Metalurgistul Cugir   0-1
Adrian Pavel (43 – autogol)
CS Iernut – ACS Fotbal Comuna Recea   1-2
Istvan Fekete (53) / Ioan Opriş (30), Valer Giurgiu (75)
26 august, ora 20:00
Universitatea Cluj – CFR Cluj 2  1-1
Dorin Goga (57) / Alexandru Petruş (88)
Performanţa Ighiu stă.

 

Citiți și Cupa României 2017-2018, turul II. Petrolul și U Cluj merg mai departe

Citește mai multe despre Farul, Liga 3, Otelul, Petrolul și u cluj pe Libertatea.

Comentarii