Fundașul Vlad Chiricheș, la Pro TV: ”În prima repriză au avut controlul jocului, multe ocazii. După pauză, am echilibrat, am marcat, ba am fost la un pas să egalăm. Am avut atitudine bună, zic eu, păcat că n-am scos remiza. Nu ne-a fost frică, însă au posesie bună, e greu să-i contracarezi”.

”Îmi pare rău de ceea ce s-a întâmplat la momentul de reculegere. Nu știu care a fost ideea suporterilor. Îmi pare rău că au intrat pe teren acei fani. Trebuie să înțeleagă că e nevoie de ei pentru a jucat și pentru a câștiga” – Vlad Chiricheș

”Am avut prea mult respect, a existat teamă. I-am lăsat să fie comozi, am făcut pressing haotic, am rămas în joc grație lui Ciprian. Ianis și Andone au adus plus, am avut 20 de minute bune. Nu a venit egalarea, dar îmi felicit jucătorii pentru efort. Nu e ușor să joci cu această echipă. Vreau victorie cu Malta, victorie în Feroe și ne jucăm șansa de calificare la Euro 2020 cu Norvegia acasă”, a spus selecționerul Cosmin Contra.

”Nu ne-am făcut, totuși, de rușine” – Cosmin Contra

”Nu cred că cei din peluză au văzut că se ține un moment de reculegere” – Cosmin Contra

Citeşte şi:

LIVE BLOG România – Spania 1-2, în preliminariile Euro 2020. Eșec după o oră catrastrofală și un final nebun. Ibericii au terminat în 10, Pușcaș a ratat remiza în prelungiri

Fosta soție, dezvăluiri horror despre marele Björn Borg: „Dădea bani pe drogul violatorului, era dependent de sex”
BOMBĂ! Totul e clar acum! Cu cine se iubește Alexandra Dinu, imaginile sunt grăitoare
Cântărețul Dorin Anastasiu, câștigător al trofeului Cerbul de Argint, a murit la 78 de ani
Horoscop 18 septembrie 2021. Peștii vor avea ocazia să-și limpezească mintea, să-și calmeze emoțiile furtunoase
Mama fetiței din Iași care a murit în cadă a fost arestată. Este înfiorător ce s-a descoperit la autopsie
Ţara, în stare de şoc. Vedeta unei generaţii a murit misterios. Ultimul mesaj, tulburător: "Creierul meu vreau să fie studiat"