Simona s-a calificat în sferturi după o victorie obținută cu dificultate, 7-5, 6-4. În sferturi, Halep o va întâlni pe învingătoarea din meciul Elena Rybakina – Yulia Putintseva.

LiveTEXT, pe gsp.ro

Simona Halep pornește cu un ascendent moral în fața ucrainencei. Marți, în proba de dublu, Halep și Monica Niculescu au dispus fără drept de apel de cuplul Yastremka – Anisimova, scor 6-0, 6-1, după doar 46 de minute.

În turul precedent, Yastremska a învins-o pe americanca Amanda Anisimova (19 ani, 27 WTA) scor 4-6, 7-6 (3), 6-4.

La simplu, Halep și Yastremska nu s-au întâlnit niciodată în circuitul WTA.

Simona Halep a părăsit proba de dublu, unde a jucat alături de Monica Niculescu. Cele două au pierdut, joi, contra perechii formate din japonezele Shuko Aoyama (32 de ani, 24 la dublu) și Ena Shibahara (22 de ani, 26 la dublu), scor 1-6, 3-6.

Citeşte şi:

Bătăușa de la Constanța, care a agresat mai mulți angajați ai unui bar, agenți de pază și polițiști, rămâne în arest, după ce instanța i-a respins contestația

Medicul premierului Netanyahu, interviu exclusiv după ce Israelul a decis să revină la starea de urgență. ”Lumea e panicată, sună pentru orice, toți cred că au COVID”

Imagini cu impact emoțional! Primarul din Sângeorz-Băi și-a filmat fiica în timp ce o pedepsea, ținând-o dezbrăcată, în genunchi, cu mâinile ridicate

Cum a ajuns Ionuț Luțu în faliment: „Am topit 2 milioane de dolari, dormeam în Militari”
Anna Lesko, declarație șocantă despre un concurent: ”M-a distrus, m-a violat!” Ce se întâmplă la Ferma 2020!
PARTENERI - PLAYTECH
Horoscop 26 septembrie 2020. Scorpionii sunt în formă și prietenii beneficiză de buna lor dispoziție
VIDEO EXCLUSIV Momente fabuloase cu Gigi Becali după meciul european al FCSB-ului: ”Bă, tu eşti bun, dar şi nebun!”