Sorin Cârțu amenință Steaua: ”Vom da totul în sferturile Cupei!”
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal > Sorin Cârțu amenință Steaua: ”Vom da totul în sferturile Cupei!”

Sorin Cârțu, directorul tehnic de la CSU Craiova, se bucură că echipa sa a atins borna celor 28 de puncte, după 2-0 cu Ceahlăul, și speră să elimine Steaua din sferturile Cupei României.

”Sper să ne oprim cât mai târziu din această serie. Păcat că nu am marcat mai mult. Sunt mulțumit de modul în care au jucat băieții. Mă bucur că am atins borna de 28 de puncte. A fost o partidă foarte frumoasă. Va fi dificil să ne menținem acolo sus, dar sper să continuăm pe aceeași linie. Mă bucur pentru golul lui Herghelegiu, a dat și pasă de gol pentru Bawab. Poate acest gol îi va da mai multă încredere.

Aveam nevoie de un rezultat pozitiv înaintea meciului cu Steaua. Când joci cu Steaua, trebuie să ai o altă stare de spirit. Așteptăm multă lume. Craiova așteaptă de mult timp o astfel de confruntare. Steaua a pierdut nemeritat la Aalborg. A avut mult ghinion și a făcut o partidă bună. Sperăm ca pe noul stadion să reînodăm meciurile mari din istoria Craiovei”, a declarat Cârțu la Look TV.