La intrarea echipelor pe teren, jucătorii formaţiei Steaua au afişat un banner pe care scria „Împreună suntem mai puternici”. Ei erau îmbrăcaţi în tricouri albe pe care scria „Susţineţi echipa!” şi se aflau autografe, în timp ce suporterii scandau „Gigi lasă-ne”.

Fotbaliştii au aruncat tricourile în tribune. Suporterii de la cele două peluze au afişat mai multe bannere cu mesaje împotriva conducerii clubului Steaua: „Argăseală sclav cu plată, pentru Gigi stai şi capră”, „Bani mulţi, stelist peste noapte, făţărnicie mai presus de toate”, „Am spus prea multe, mulţi nu ne mai vor, redaţi-ne fotbalul, libertatea şi lucrurile de care ne e dor”, „Glorii călcate în picioare de oameni fără valoare”, „Mai bine du-te la stânã” şi mai multe bannere cu „Pleacă”. De asemenea, pe parcursul întâlnirii, fanii au scandat: „Becali eşti o mizerie”, „Gigi, pleacă din Ghencea”, iar la degajările celor doi portari au adresat injurii la adresa finanţatorului FC Steaua.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.