Juan Angel Albin (28 de ani) a postat fotografii pe un site de socializare în care este surprins în timpul unui antrenament la echipa mexicană Veracruz, scrie jurnalulph.ro.

În mod normal, pentru a se afla acolo,  Juan Angel  Albin ar fi avut nevoie de acordul clubului Petrolul. Nu este cazul. Oricum, până la urmă, fotbalistul sud-american cu cel mai bun CV care a venit la Ploieşti va juca acolo unde-şi doreşte. Problema este că transferul trece pe la clubul Petrolul. Iar aici sunt două aspecte.

Primul este că Albin mai are contract încă şase luni. Este adevărat că poate semna un precontract cu Veracruz, dar, în principiu, nu poate pleca decât la finalul înţelegerii cu gruparea ploieşteană. Există varianta ca Albin să joace acolo încă din această iarnă, dar numai dacă Petrolul şi Veracruz se înţeleg.

Juan Angel Albin are o clauză de reziliere a contractului de 350.000 de euro. Este puţin probabil ca mexicanii să dorească să achite întreaga sumă şi vor încerca să o tragă cât mai în jos.

Cel de-al doilea aspect – şi cel mai important – este cine va putea semna un eventual transfer. Patronul Dan Capră se află în arest preventiv şi, conform ultimelor informaţii, nu ar fi delegat dreptul de semnătură. 

Un titular de la Petrolul și-a găsit echipă. Cine îi semnează transferul?

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.