Fostul selecţioner al României nu ar zice nu nici unei oferte din ţară, însă aceasta să vină de la o singură echipă: Universitatea Craiova!

„Am avut două oferte de la echipe din România, dar nu vreau să le dezvălui. Sigur aş veni peste 3-4 ani să antrenez în România, însă singura echipă pe care aş putea s-o pregătesc este Universitatea Craiova! Am eu această ambiţie! Numai să fie vorba despre un proiect serios pentru că atunci când am fost eu acolo, am fost pe banii mei. Şi mai m-au şi înjurat unii!”, a dezvăluit Victor Piţurcă la Dolce Sport.

Acesta a continuat: „Rămâne în discuţie şi echipa naţională, dacă la Federaţie va veni un om de fotbal. În aceste condiţii, dacă mi se va propune, aş putea reveni pe banca României”.

Îl laudă pe Christoph Daum

Despre noul selecţioner al României, neamţul Christoph Daum, Victor Piţurcă a precizat la Dolce Sport: „M-a surprins alegerea lui Daum. Mă aşteptam să fie un fost selecţioner, fie şi străin. El a fost jignit în toate felurile în România. E un antrenor care a obţinut performanţe. Trebuia să fie o mândrie pentru noi că a venit în România. Dar problema este că nu sunt legi, pentru că oamenii de fotbal care l-au jignit ar fi trebuit suspendaţi. Şi nu aşa o lună, două, ci şase luni!”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.