Integralist la Al Ittihad, Lucian Sânmărtean a contribuit cu o centrare perfectă pentru golul trei, marcat de Asiri (39), și a închis tabela dintr-o lovitură liberă executată magistral (86). Celelalte puncte le-au înscris Al Ghamdi (8, 15), respectiv Alawjami (11).

Echipa lui Victor Pițurcă nu mai câștigase de o lună, 2-0 cu Al Wehda, pe 8 martie, în optimile Cupei Campionilor Arabiei Saudite. De atunci, Al Ittihad înregistrase trei înfrângeri și un egal în toate competițiile.

Al Ittihad a revenit pe locul 3, cu 43 de puncte, la opt puncte în spatele liderului Al Ahli și la patru de locul 2, Al Hilal.

Liviu Ciobotariu nu a putut să-l ajute pe Pițurcă. Al Faisaily a pierdut, acasă, 1-2, meciul cu liderul Al Ahli. Al Faisaily este pe locul 9, cu 26 de puncte.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.