VIDEO / Chelsea, la prima înfrângere în Premier League
Sport Libertatea > Sport

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Sâmbătă, 06 decembrie 2014, 19:07

Chelsea a pierdut primul meci din actualul sezon din Anglia! Newcastle s-a impus, pe teren propriu, în faţa echipei antrenate de Jose Mourinho, scor 2-1.

Papiss Demba Cisse a fost omul meciului. Senegalezul a marcat o dublă, în minutele 58, respectiv 79. Cu opt minute înainte de final, Taylor a fost eliminat petru cumul de cartonaşe galbene.

După doar un minut, Didier Drogba a redus din diferenţă cu o lovitură de cap. Londonezii nu au avut puterea să revină, iar meciul s-a încheiat scor 2-1.

Chelesea rămâne lider, cu 36 de pucnte, în timp ce Newcastle United a urcat pe 7, cu 23 de puncte.