În această vară, Steaua s-a despărțit de Paul Papp, după ce fundașul de 26 de ani a evoluat timp de doi ani în tricoul roș-albastru.

După ce și-a reziliat pe cale amiabilă contractul cu Steaua, Paul Papp a început negoicierile cu mai multe echipe, printre care și o gruparea din plima ligă elvețiană de fotbal. Papp ar putea semna pe trei sezoane, urmân a încasa 400.000 de euro pe an. 

„Vreau să joc în străinătate. Încă nu e nimic concret, nici în Elveția sau orice altă țară. Sunt în discuții, sunt jucător liber și vom vedea săptămâna viitoare”, a declarat, la Dolce Sport, Paul Papp.

Având o cotă de conform transfermarkt.de de un milion de euro, Paul Papp este dorit și de campioana României, Astra Giurgiu, grupare la care a mai evoluat între 2013 și 2014.

În ceea ce privește faptul că nu a fost selecționat în lotul pentru Euro 2016, Paul Papp a precizat: ”Nu mi-e greu să mă uit la Euro. Sunt colegii mei acolo şi îi voi susţine. Eu sper să facă o figură frumoasă. Ne putem califica. Avem o echipă bună”.

Fotbalistul de 26 de ani a plecat în vacanță în Turcia.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.