Încă de dimineaţă, Florin Boicu s-a trezit foarte agitat şi a început să se certe cu mama sa. Femeia, care are grijă de 37 de ani de copilul său, pentru că acesta suferă de probleme psihice, a încercat să îl calmeze. Vorbele ei nu au avut însă nici un efect, Florin devenind tot mai nervos.

Suferea de o boală psihică

La un moment dat, bărbatul a spart un geam de la cameră şi a ameninţat că se aruncă de la etajul 4. De teamă, femeia a chemat poliţia şi pompierii. Când echipele au ajuns în faţa blocului, vasluianul era deja cocoţat pe geam. Nici măcar psihologul venit să discute cu bărbatul nu a mai avut timp să acţioneze. Florin s-a mai uitat o dată la mama lui, apoi şi-a luat avânt şi s-a aruncat în gol, sub privirile îngrozite ale femeii. Medicii sosiţi la faţa locului i-au acordat primul ajutor. Din păcate, vasluianul s-a stins la spital din cauza leziunilor interne.

3827-108917-a.jpg

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.