Evenimentele includ:

La Acvariu, o prezentare online a patrimoniului viu va fi transmisă pe Facebook la ora 11.00.

La Delfinariu, între 10.15-11.00 și 14.45-15.00, va avea loc o prezentare despre delfinii din Marea Neagră. Demonstrațiile cu delfini sunt programate la 11.00 și 15.00.

Microrezervația și secția de Păsări Exotice vor găzdui o expoziție foto despre rolul cailor în lupte, între 09.30-16.00.

Accesul publicului este gratuit la toate aceste evenimente, în limita locurilor disponibile.

Aceste activități oferă o oportunitate unică de a explora biodiversitatea Dobrogei și importanța sa istorică. Vizitatorii pot afla mai multe despre fauna marină locală, pot observa delfinii în acțiune și pot descoperi rolul animalelor în istoria regiunii.

Delfinariul din Constanţa va primi cinci delfini din Malta, iar aceştia vor ajunge în România la începutul anului viitor, a anunţat directorul de cabinet al preşedintelui Consiliului Judeţean Constanţa, Ionela Costache. Autorităţile vor plăti doar taxele de transport şi cele vamale.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.