UPDATE. În ciuda eforturilor făcute de pompieri, care s-au chinuit câteva zeci de minute să-l scoată de sub malul de pământ, muncitorul a murit. Poliţia a anunţat că va deschide o anchetă, pentru a stabili cauzele care au provocat această tragedie.
Pentru salvarea muncitorului, care şi-a pierdut cunoştinţa după ce a fost acoperit de pământ, au intervenit urgent pompierii.
”Este vorba de un singur muncitor care a fost prins sub un mal de pământ. După ce îl scoatem, vom începe procesul de resuscitare”, a declarat Marina Dinu, reprezentanta ISSU Prahova, citată de Antena 3.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.