Potrivit ANM, în județele menționate vor fi semnalate local și temporar intensificări ale vântului cu viteze la rafală de 55…65 km/h.

Pentru județul Tulcea, avertizarea cod galben este valabilă de la ora 09.40 până la ora 15.00, în timp ce pentru județele Bacău, Vrancea, Neamț, Botoșani, Iași, Vaslui și Galați avertizarea este valabilă până la ora 16.00.

Avertizări de intensificări ale vântului în opt județe din țară

Vremea va intra într-un proces de răcire în toate regiunile. În cursul nopții de joi spre vineri (20/21 octombrie) și vineri spre sâmbătă (21/22 octombrie), temperaturile minime vor coborî sub pragul înghețului în cea mai mare parte a țării.

Temperaturile se vor încadra, în general, între -6°C în depresiunile din estul Transilvaniei și 4°C în sudul și vestul Olteniei. Pe arii extinse se vor semnala brumă și îngheț la sol.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.