Omul, bolnav de schizofrenie, a fost adus la spital pentru o afecţiune pulmonară, pe data de 6 iunie anul acesta. Pe 29 iulie, medicii au anunţat că pacientul a dispărut din spital, fără să ştie însă şi data la care a plecat din unitatea medicală.

Tot pe 29 iulie, pacientul a fost găsit mort, la 9 kilometri de spitalul din care a plecat, scrie digi24.ro. Omul a fost adus la morga aceluiaşi spital, dar nimeni nu şi-a dat seama că cel dispărut este, de fapt, cel găsit decedat.

Aşa se face că trupul bărbatului a stat la morgă timp de o lună, iar apoi a fost înmormântat de primăria comunei în care a fost găsit mort, ca persoană neidentificată.

Adevărul a ieşit la iveală după ce poliţiştii au publicat poza bărbatului, iar acesta a fost recunoscut de personalul spitalului.

Conducerea spitalului din Bârlad a demarat o anchetă în acest caz.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.