Leul nu a mai atins o valoare atât de scăzută în faţa euro din 7 iunie 201,3 când BNR a anunţat un curs de referinţă de 4,5535 lei/euro. Euro a început ziua la 4,54 lei. După ora 12.15, a sărit de pragul de 4,55 lei, conform economica.net.
Pe 8 februarie, euro a atins minimul ultimelor patru luni în faţa leului – 4,4888 lei. Mai precis, euro nu a mai atins un nivel atât de scăzut în faţa monedei naţionale din 6 octombrie 2016, când BNR a anunţat un curs de referinţă de 4,4737 lei/euro.
Dolarul creşte la 4,31 lei, faţă de marți (4,29 lei), cursul BNR de ieri. Maximul istoric în faţa monedei naţionale (4,3504 lei/dolar) a fost atins pe 28 decembrie 2016.
Francul creşte la 4,25 lei, faţă de 4,22 lei, cursul anunţat ieri de BNR.
GSP.RO
Un străin venit să lucreze în România, șocat când a ajuns la Piatra Neamț. Ce a văzut: „Am stat vreo două săptămâni în casă"
Playtech.ro
PRINSĂ în pădure cu AMANTUL! O celebră PREZENTATOARE de la noi și-a spulberat căsnicia și...
Observatornews.ro
Afacerea cu care un român a dat lovitura. Vinde cu 100 de lei un litru şi nu face faţă cererii
HOROSCOP
Horoscop 19 mai 2022. Taurii au nevoie de mult curaj, dar și de bun simț, ca să se poată orienta în fiecare situație în parte
Știrileprotv.ro
Şocul poliţiştiştilor maghiari care au oprit o camionetă condusă de o româncă. Şoferiţa riscă 15 ani de închisoare
Orangesport.ro
Josnic! Tânăra a primit 60.000 de euro pentru partida de amor filmată cu Djokovic: "M-am simţit umilită". El e idolul naţiunii
PUBLICITATE
Deea Codrea: „Sustenabilitatea vine atunci când te cunoști“