Femeia a fost găsită pe un drum forestier, în interiorul pădurii, culcată pe spate. Potrivit anchetatorilor, femeia s-a dus în pădure pentru a-şi procura lemne uscate.

„Femeia decedată are leziuni la cap, trunchi şi membrele superioare, iar pe mai multe articole de îmbrăcăminte erau prezente urme de sfâşiere. Ea a fost găsită în pădurea din punctul Bonciu – Bazine. În temeiul sesizării, la faţa locului s-a deplasat o echipă operativă complexă formată din poliţişti ai Serviciului de Investigaţii Criminale, Poliţiei oraşului Băbeni, specialişti criminalişti, echipă ale cărei activităţi sunt coordonate de un procuror din cadrul Parchetului Tribunalului Vâlcea Oamenii legii au stabilit că victima a plecat spre pădure pentru a-şi procura lemne uscate”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Vâlcea, subinspector Alina Teodorescu, potrivit rtv.net.
Cadavrul a fost ridicat în vederea efectuării necrospsiei.
 
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.