Rachel Mann crede că oamenii care merg frecvent la biserică şi respectă întocmai cuvântul Domnului sunt prea serioşi, se sperie prea uşor, nu ştiu să se destindă şi să se simtă bine. În schimb, fanii acestui gen de muzică „rea” sunt mai neînfricaţi, pot să râdă de Iad şi creaturile lui, pentru că mulţi râd de acestea, nu e ca şi cum ar fi satanişti.

Astfel, credincioşii, crede Mann, ar trebui să asculte puţin „cuvântul muzicii heavy metal” şi nu doar pe cel al Bibliei, pentru a vedea viaţa altfel, pentru a înţelege că Răul există şi poţi să faci mişto de el, nu să îţi fie frică.

Vezi şi Preotul heavy metal

Vezi pe Libertatea subiectele la română la Evaluarea Națională 2026!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.