Miercuri, Banca Naţională a României (BNR) a anunţat un curs de referinţă de 4,8698 lei pentru un euro, în scădere cu 0,08% faţă de nivelul de 4,8738 consemnat marţi. Dolarul a coborât cu 0,15%, la 4,1617 lei pe unitate.

Cursul mediu al BNR pentru euro aferent lunii septembrie 2020 a fost de
4.8586 lei pe unitate.

Moneda Euro a atins vineri, 25 septembrie, un nou maxim istoric, a treia zi la rând, fiind cotat la BNR la 4.8750 lei, cu o creştere de 0,06% faţă de maximul precedent, atins miercuri, 23 septembrie, la 4,8722 lei. Acesta a fost al cincilea maxim istoric pentru moneda europeană atins în septembrie.

Curs Valutar BNR valabil astăzi 1 octombrie 2020

ValutaSimbol01.10.202030.09.202029.09.202028.09.202025.09.2020
EuroEUR4.87214.86984.87384.87054.8750
Dolarul SUAUSD4.14984.16174.16784.18284.1874
Francul elvetianCHF4.52314.50434.51764.51084.5137
Lira sterlinaGBP5.32915.34065.36265.37585.3319
gramul de aurXAU253.1477252.1123252.6304249.1178251.0994
Dolarul australianAUD2.98392.96252.96522.94692.9536
Leva bulgareascaBGN2.49102.48992.49192.49032.4926
Dolarul canadianCAD3.12213.10503.11973.12433.1318
Coroana cehaCZK0.18060.17910.17990.17930.1800
Coroana danezaDKK0.65480.65400.65470.65420.6547
Lira egipteanaEGP0.26410.26380.26450.26560.2654
100 Forinti maghiari100HUF1.35111.33301.33501.33831.3430
100 Yeni japonezi100JPY3.93053.93823.94743.96963.9713
Leul moldovenescMDL0.24510.24560.24680.24810.2497
Coroana norvegianaNOK0.44740.43970.43980.43800.4377
Zlotul polonezPLN1.08101.07441.06771.06951.0715
Rubla rusescaRUB0.05360.05310.05240.05310.0541
Coroana suedezaSEK0.46420.46210.46180.46050.4584
Lira turceascaTRY0.53870.53510.53140.53690.5517
DSTXDR5.84905.85685.86515.87895.8795

Unde găsești cel mai bun curs din 15 septembrie 2020

O studentă din Iași povestește ce însemna să fii voluntar la agenția de modele Kasta Morrely: montat scene și întâmpinat invitații pe la nunți
Recomandări
O studentă din Iași povestește ce însemna să fii voluntar la agenția de modele Kasta Morrely: montat scene și întâmpinat invitații pe la nunți
Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.85134.89524.12844.1683
Alpha Bank4.81304.93304.06094.2320
Banca Feroviara4.80404.95404.06304.2330
Banca Romaneasca4.82464.97464.09604.2760
Banca Transilvania4.81004.92504.07004.2700
BCR4.80204.94704.06104.2410
BRD SocGen4.79804.95004.06304.2340
CEC4.83004.91004.10004.2000
Credit Agricole4.83004.92004.10004.1900
Credit Europe4.84004.92004.09004.2100
First Bank (Piraeus)4.81004.92004.10004.2100
IdeaBank4.84004.90204.11904.1910
ING4.77624.97124.06624.2322
Intesa Sanpaolo Bank4.82044.91454.10174.1877
Libra Bank4.83504.96504.10004.2500
OTP Bank4.80004.94004.06504.2350
PatriaBank4.83254.91654.08504.2130
ProCreditBank4.81554.93204.08504.2180
Raiffeisen Bank4.81204.93614.08504.2250
UniCredit




Urmărește-ne pe Google News
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.

Giani Kiriță, despre interlopi, jocuri de noroc și aventuri sexuale: „Andreea Tonciu a zis că am fost cel mai slab la pat. Dacă vorbesc cred că se crapă ecranul!”
GSP.RO
Giani Kiriță, despre interlopi, jocuri de noroc și aventuri sexuale: „Andreea Tonciu a zis că am fost cel mai slab la pat. Dacă vorbesc cred că se crapă ecranul!”
Imagini BOMBĂ de la NUNTA lui Reghe cu Anamaria Prodan! Ce făcea impresara, detalii INCREDIBILE
Playtech.ro
Imagini BOMBĂ de la NUNTA lui Reghe cu Anamaria Prodan! Ce făcea impresara, detalii INCREDIBILE
Incredibil, unde a fost surprins Gabi Bădălău după ce tatăl lui a fost reținut de DNA! Nu, nu era singur!
Viva.ro
Incredibil, unde a fost surprins Gabi Bădălău după ce tatăl lui a fost reținut de DNA! Nu, nu era singur!
Vouchere de vacanţă decontate 100% și pentru angajații din mediul privat. Proiectul ar revitaliza HoReCa
Observatornews.ro
Vouchere de vacanţă decontate 100% și pentru angajații din mediul privat. Proiectul ar revitaliza HoReCa
14 oameni care participau la o înmormântare au murit. Cum s-a întâmplat tragedia
Știrileprotv.ro
14 oameni care participau la o înmormântare au murit. Cum s-a întâmplat tragedia
Ce nu trebuie să mănânci niciodată în concediile all inclusive. Secretul hotelierilor și trucuri prin care ies mai ieftin
FANATIK.RO
Ce nu trebuie să mănânci niciodată în concediile all inclusive. Secretul hotelierilor și trucuri prin care ies mai ieftin
Kaka l-a scos din poză pe Burleanu. Postarea brazilianului a devenit virală! | FOTO
Orangesport.ro
Kaka l-a scos din poză pe Burleanu. Postarea brazilianului a devenit virală! | FOTO
Horoscop 29 noiembrie 2022. Gemenii ar fi util să se mențină ocupați, cu treburi importante, ca să nu se amestece în toate
HOROSCOP
Horoscop 29 noiembrie 2022. Gemenii ar fi util să se mențină ocupați, cu treburi importante, ca să nu se amestece în toate
Povestea unui ofițer care s-a întors pe mare la doar două luni după operația care l-a salvat de cancer
PUBLICITATE
Povestea unui ofițer care s-a întors pe mare la doar două luni după operația care l-a salvat de cancer